• kontakt@endorfina-lublin.pl
  • +48 0000000

Rusz się z kanapy

Wbrew pozorom znalezienie motywacji do ćwiczeń wcale nie jest takie proste. Szczególnie jesienią i zimą, kiedy dni stają się ciemniejsze i coraz krótsze. Zaczyna się także robić zimno i nieprzyjemnie. Jedyne, o czym wtedy marzymy, to wieczór na kanapie pod kocem, gorąca herbata i sycąca przekąska. Jednak taki tryb życia, jeżeli staje się rutyną, prowadzi w prostej linii do stworzenia złych nawyków żywieniowych i w konsekwencji do problemów zdrowotnych.

Równowaga jest najważniejsza

Wcale nie chodzi o to, by ćwiczyć każdego dnia po kilka godzin dziennie. Podporządkowanie całego życia treningom jest dobre jedynie dla zawodowych sportowców. Dla każdego innego człowieka ważne jest, by zachować równowagę między aktywnością fizyczną, a odpoczynkiem. Dlatego trzeba słuchać swojego ciała i być uważnym na jego potrzeby. Kiedy brakuje Ci energii, motywacji to pierwszy sygnał, by poszukać przyczyny takiego samopoczucia. Przede wszystkim warto przeanalizować co i kiedy jemy. Regularnie spożywane posiłki, nieprzetworzone i bogate w składniki odżywcze nie tylko zaspokoją apetyt, ale sprawią że będziemy czuli się lekko.

Trenuj i jedz mądrze

Poprawi się nasza wydolność oraz przemiana materii. Równie istotny, jak aktywność fizyczna jest odpoczynek. Kiedy odżywiamy się nieregularnie, jemy w pośpiechu, mało śpimy i zamiast zregenerować organizm sięgamy po kolejną kawę czy napój energetyczny to wieczorem jedyne czego pragnie organizm to sen. Nie da się w takim stanie ćwiczyć i cieszyć się treningiem. Dlatego warto zadbać o regularny odpoczynek.

Warto postawić na profesjonalistów

Często chcemy ruszyć się z tej przysłowiowej kanapy, jednak nie do końca wiemy jak się do tego zabrać. Gdzie pójść, jakie zajęcia wybrać, czy siłownię, fitness, a może crossfit. Ilość aktywności, nazw, sprzętu do ćwiczeń może być dla wielu przytłaczająca. Dlatego warto wybrać miejsce, w którym zostaniemy otoczeni profesjonalną opieką i będziemy czuli się komfortowo. Dobrze też móc spróbować, który rodzaj ćwiczeń sprawia nam największą przyjemność.

Zobacz także: Jak zmotywować się do ćwiczeń?

W klubie takim jak Endorfina Platinium można skorzystać z pomocy profesjonalnych trenerów, którzy doradzą jaki rodzaj aktywności fizycznej wybrać, odpowiedzą na pytania dotyczące ograniczeń czy budowy ciała, a także pokażą w jaki sposób korzystać z urządzeń dostępnych na siłowni.

Wielką zaletą tak dużego miejsca jak Endorfina jest różnorodność. Na przestrzeni ponad 1900 m. kwadratowych znajduje się dziesięć wydzielonych stref treningowych, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór rodzaju treningu to kwestia bardzo indywidualna. Dla jednych najbardziej satysfakcjonujące będą mocno wysiłkowe aktywności, takie jak crossfit czy siłownia. Tu warto odwiedzić strefę, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń – bieżnie, orbitreki, ławeczki, rowerki i inne – a także strefę z maszynami na każdą partię ciała czy strefę ćwiczeń OCR. ( W endorfinie znajdziecie także strefę maszyn stosowych w tym najdłuższą w Europie wieżę z 24 stanowiskami do ćwiczeń o całkowitej długości 30m.)
Są również tacy, którzy potrzebują ćwiczeń rozciągających, delikatnie wzmacniających i uelastyczniających ciało. Tu można skorzystać ze strefy stretchingu i sali fitness. Natomiast dla tych, którym zależy na rzeźbieniu sylwetki Endorfina Platinium została wyposażona w specjalny, najnowocześniejszy sprzęt – maszynę do modelowania pośladków booty builder, maszyny izotoniczne oraz półwolne.

Booty builder- idealny trening pośladków

Najtrudniejszy jest pierwszy krok

Najbardziej motywujące są efekty. Dlatego, jeżeli zaczniesz krok po kroku dbać o swoje ciało, o dobre nawodnienie, odżywianie i sen przyjdzie również energia na trening. Wybierz miejsce, w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie. Najlepiej takie, gdzie jest dużo zajęć i sprzętów do ćwiczeń. Kiedy już zaczniesz i przyjdą pierwsze efekty, przekonasz się, że nagle czujesz się lepiej w swoim ciele i w głowie. Bo aktywny czas, to nie tylko ćwiczenia i dieta, to zmiana nawyków na całe życie.