• kontakt@endorfina-lublin.pl
  • +48 0000000

Kiedy pojawią się pierwsze efekty treningu?

  • Home
  • Trening
  • Kiedy pojawią się pierwsze efekty treningu?

Są różne powody, dla których decydujemy się ćwiczyć. Dla jednych będzie to upragniona wyrzeźbiona sylwetka, a dla innych zrzucenie dodatkowych kilogramów. Są również tacy, którzy trenują dla zdrowia, poprawienia kondycji czy wydolności organizmu. Na siłownię przychodzą również ludzie, którzy przygotowują się do zawodów, a także ci, którzy uwielbiają wyrzut endorfin, jaki powoduje aktywność fizyczna. Dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy pojawią się pierwsze efekty ćwiczeń.

Cierpliwość i systematyczność kluczem do sukcesu


To, jak szybko ciało zmienia się pod wpływem aktywności fizycznej zależy od bardzo wielu czynników. Jest to bardzo indywidualna kwestia i w dużej mierze odpowiada za to budowa ciała i uwarunkowania genetyczne. Na te rzeczy wpływu nie mamy. Natomiast zdecydowanie możemy wspomóc nasz organizm, tak by upragnione efekty ćwiczeń pojawiły się szybciej. Przede wszystkim należy być systematycznym i nie poddawać się. Kiedy już dostrzeżesz pierwsze efekty ćwiczeń nie rezygnuj i nie spoczywaj na przysłowiowych laurach. 

Cierpliwość i systematyczność kluczem do sukcesu

Jak wspomóc ciało w treningu?

Zazwyczaj po upływie około trzech, czterech tygodni regularnego wysiłku fizycznego powinno się zauważyć zmiany w sylwetce. Spodnie zaczynają być luźniejsze, a ubrania, które do tej pory opinały ciało nagle leżą jakby zgrabniej. Człowiek nie tylko zaczyna lepiej wyglądać, ale także zmienia się jego samopoczucie. Pojawia się więcej energii, a ty zaczynasz czuć się lżej. By jednak ten stan utrzymał się warto wspomóc swoje ciało w trakcie treningu. Najlepszym sposobem jest zmiana nawyków żywieniowych. Nie chodzi tu o żadne restrykcyjne diety czy  wykańczające głodówki. Warto zadbać, by w tym czasie na naszym talerzu pojawiło się więcej warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych. Należy również unikać produktów wysoko przetworzonych, smażonych i sztucznie dosładzanych.

Może zainteresuje Cię także: Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Sen i regeneracja


Nawet najbardziej intensywny trening nie sprawi, że z dnia na dzień nasza sylwetka się zmieni. Jeżeli nigdy wcześniej nie trenowałeś warto zacząć od ćwiczeń lub zajęć dla osób średniozaawansowanych, najlepiej kilka razy w tygodniu. Jeżeli nie masz pewności jaką aktywność fizyczną wybrać, najlepiej skonsultować się z kimś doświadczonym. W profesjonalnych siłowniach czy klubach fitness – takich jak choćby Endorfina Platinium – znajdziesz świetnie wyszkolonych trenerów, którzy nie tylko doradzą, ale także ułożą twój plan treningowy i pomogą w kwestiach związanych z dietą. Żeby uniknąć kontuzji i przetrenowania warto zadbać o odpowiednią regenerację ciała po treningu. Tu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozciąganie ciała po dużym wysiłku. Najlepiej skorzystać z zajęć typu streching, joga czy pilates, które podchodzą do ciała w sposób holistyczny. Nie można również zapominać o śnie. To właśnie w nocy nasze organizmy regenerują się i sprawiają, że mamy siłę i motywację na kolejny trening.


Czas na trening w Endorfinie